Dış Çekim

Heyecanın dorukta olduğu baş rolü gelin ve damadın oynadığı en özel günlerini günümüzde oldukça rağbet gören dış çekimle sonsuza dek saklamak isteyen çiftlerimize düğün günlerini kolaylaştıracak tavsiyeler vermek istiyorum.

Dış çekim güzel ve ilgi  gördüğü kadar aslında stüdyo çekimlerine göre daha zahmetli  ve risklidir. Mesela en güzel gününüzü hava koşullarının bile bozabileceğinin farkında mıydınız?  Hava durumuna önceden mutlaka bakılmalı ve hava durumuna göre hareket edilmelidir. Hava durumunda yağış riski varsa mutlaka ikinci bir planınız olmalıdır. Mesela; nasıl ki yoğun bakımı olmayan bir hastane de ameliyat olmamama hakkını kullanıyorsanız. Kapsamlı Stüdyosu olmayan bir fotoğrafçıya da en özel gününüzün fotoğraflarını çektirip riske atmamalısınız   yada dış çekim için seçtiğiniz mekanların kapalı alanları olup olmadığını mutlaka önceden araştırmalısınız. Çekimizi yaptıracağınız gün yağış riski  varsa stüdyo,otel,fabrika,müze gibi mekanları da tercih ederseniz risk almamış olursunuz.

Dış mekan çekimlerine  stüdyo çekimlerine göre daha uzun zaman ayırmak gerekir.  Gün içinde ki programınızı yol trafik aksiliklerini düşünerek ayarlamanız programınızı yapmanız daha uygun olacaktır. Çekimi kısa zamana sıkıştırmayı düşünüyorsanız hüsrana uğrarsınız. En özel gününüzden size en son fotoğraflarınız kalacağını unutmayın. Ömür boyu saklayacağınız hatıralarınıza bol vakit ayırarak değer verin. Yada yok ben bu kadar ayrıntıyla uğraşamam diyorsanız aslında en akıllıca ve pratik çözüm çekimlerinizi düğünden bir hafta önce yapmak yaptırarak düğün günü telaşının içine sıkıştırmamış ve doya doya fotoğraf çekilmiş olmanın verdiği zevki yaşarsınız. Üstelik zaman kısıtlamanız olmadığından birden fazla mekanda çekim yapma şansına sahip olursunuz. dış mekan çekimi yaptıracak olan gelinlerimizin yanlarında mutlaka rahat edebilecekleri yedek bir ayakkabı rahatlık açısından konforunuzu sağlayacaktır.

Dış mekan çekimlerinin en büyük özelliği doğal ortamlarda doğal fotoğraflar çekilmesidir. Sizde o gün bütün stresinizi kenara bırakıp doğal olun gelin en doğal gülümsemenizi Blue Oscar'ın profesyonel ekibinin karelerine bırakın birlikte unutulmaz anlara imza atalım.